سرمایه گذاری کوالکام و نوکیا و اینتل بر روی MulteFire برای یکپارچه نمودن LTE و WiFi

کنسرسیومی در صنعت مخابرات، اقدام به معرفی فناوری نوینی با عنوان MulteFire نموده است، که مدعی ارائه خدمات شبکه سلولار ۴G LTE به سادگی پیاده‌سازی روتر‌های Wi-Fi می‌باشد.

MulteFire متکی بر باند‌های مجوز‌دار فعلی سرویس‌های LTE نمی‌باشد و بطور کامل در باند بدون‌ نیاز به ‌مجوز ۵GHz فعالیت می‌کند. و برای راه‌اندازی آن، کافی است کاربران اقدام به نصب نقطه دستری MultiFire نمایند؛ که مشابه نقطه دسترسی Wi-Fi می‌باشد، و توسط بک‌هال‌های فیبر‌نوری و یا بی‌سیم پشتیبانی می‌شود.

از آنجاییکه MulteFire بر اساس استاندارد advanced LTE طراحی شده است، در نتیجه قادر به ارائه ظرفیت و دامنه پوشش بیشتری در مقایسه با Wi-Fi خواهد بود. عملکرد این فناوری در باند بدون‌نیاز به مجوز، کمک شایانی به حفظ منابع شرکت‌هایی خواهد داشت که در تلاش جهت حفظ کاربران با ارائه خدمات داده بهتر هستند.

بسته به چگونگی استفاده از MulteFire، شرکت‌های سلولار می‌توانند ترافیک را بر روی طیف بدون‌نیاز به مجوز offload نمایند، و یا امکان راه‌اندازی شبکه‌های اختصاصی MulteFire را برای مالکین صنایع و شرکت‌ها جهت سرویس دهی به تجهیزات، روبات‌ها و IoT فراهم سازند.

 

unlicensed

access points